пʼятниця, 15 листопада 2013 р.
День другий. Мої 27.
1.
Цілу ніч йшов дощ. Зранку, в моменти коли він вщухав, ми швидко поснідали, спакували речі і погрузили їх у кузов. Частина групи їхала в машині, а частина, до якої належали ми, йшла пішки далі. Дорогу добре розмило, машина кожен поворот на серпантині додала важко. Але без рюкзаків йдеться легко, особливо коли слухаєш про цікаві місця в Грузії і грузинську кухню. Час від часу ми зупинялись, щоб почути гул двигуна. В моменти повної тиші, ми зв’язували по рації і у відповідь чули – «Застрягли. Пхаємо».
Дощ зупинився, дорога стала пологою, ми якраз дійшли до місця куди машиною далі не поїдеш. За кілька хвилин нас наздогнали наші рюкзаки і ми вирушили в дорогу, що правда не далеко… до першої колиби. Знов почався дощ.
2. непримітне місце де починається стежка. Широка дорога йде вліво від потужнього джерела, по праву сторону в ліс тікає стежка маршруту.
3. Гроза наближається
4.
Загалом їхні колиби відрізняються від наших, вони значно простіші, там немає пічок, лиш лавки і посередині місце для вогнища. Також вони не будують стайні для худоби, є лиш загорода.
В цей день в мене було свято, мої 27 ми зустріли на висоті під 2000, було багато сулугуні, чачі, тостів, половина з яких без перекладу, пісень і українського сало. Ми сиділи там поки надворі блискало і гриміло, потужні чоловічі голоси співали народних пісень і я подумала що кращого подарунку годі просити, ми тут разом і все ідеально.
Поміж цим всім пригадую, як перестала чути дощ і крізь шпари в даху пробивалось сонце.
5. сиррррр
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15. головне не забути казан)))
Ми попрощались з частиною грузин, які вирушили на полювання і пішли набирати висоту до першого перевалу біля г. Натипури (2203 м). Темп нам збивали чорниці, важко було себе стримувати коли бачиш їхні розміри =)
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22. на перевалі. нині дійдемо до передостаннього відрогу,що на фото.
Після перевалу нас чекала траверсна стежка ярами. Постійно то вверх то вниз, топчучи болото. До полонини добрались о 17 год, знов почало затягувати, вирішили залишитись тут на ночівлю.
23.
24.
Ввечері поділивши залишки сала з ще одними знайомими грузинами ми полягали спати, завтра нас чекав ранковий підйом о 5 год і два солідних перевали.
Добре пам’ятаю, що прокинулась біля 23 год від страшного звуку грому, було враження що розривається все навколо, а блискали лупили так, що закривши очі всерівно було світло. Було добряче страшно, наш намет стояв на полонині, значно вище лісу, такої грози я ніколи не бачила і куди тікати було не ясно. Коли звуки стихали ми засинали, закутавшись з головою у спальник і знов прокидались, коли гроза розгоралась з новою силою і так кілька раз до ранку. Здавалося цьому не буде кінця.
І коли біля 7 годині дощ припинився і вийшло сонце, ми були безмежно йому раді, бо цей світанок певно ще одне чудо.
25.
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Душевний день народження)
ВідповістиВидалитибест бьорздей евер!
ВідповістиВидалитизнаєш, я кожен рік так думаю) а наступний приносить все нові несподіванки
ВідповістиВидалитиох, коли писала, переглядала фото купа емоцій нахлинули. Я й собі уявити не могла, що все буде саме так і в цьому неймовірна насолода від мандрів
ВідповістиВидалитиТака краса!
ВідповістиВидалитидякую)
ВідповістиВидалитиДобре мати День народження влітку! (а не на Святвечір як в декого)
ВідповістиВидалитиЗ Днем народження!!(:
ВідповістиВидалитиа у грузинів полонини це також полонини?
на другій фотці видно шо вони тоже гадять в себе в горбах...
дякую)))))))))
ВідповістиВидалитием, не питали, при нагоді поцікавлюсь)
ну, ту просто таке місце, це точка куди довозять туристів машинами, мабуть єдине було таке засмічене , ну і ще трохи сміття було біля колиб, а так загалом дуже чисто, зокрема біля озер, де стоять табором туристи немає сміття.
доречі було дуже цікаво спостерігати за груз. туристами (зокрема спорядження), вона нагадали нас,але десь так років 7-10 тому
та ладно, думаю тоді теж є свої переваги))) кутя замість святкового тортика))))))))
ВідповістиВидалитидумаю, то так само як і в нас - найбільше сміття залишають місцеві.
ВідповістиВидалитихм, думав грузини просунутіші в спорядженні.(:
мабуть
ВідповістиВидалитиот мене це теж дуже здивувало, все дуже простеньке і переважно нов нейм. Але той маршрут не є гіпер популярний, може й тому. Всі круті грузини або в Сванетії,або біля Казбега)))
Як я Вас добре розумію:)))
ВідповістиВидалитиЦікава історія вийшла!!! І гарна традиція складається - святкувати дні народження кожен раз на новому місці;)
ВідповістиВидалити